Lista aktualności Lista aktualności

„Święto Lasu” na Siwej Polanie

15 sierpnia br. na Siwej Polanie u wylotu Doliny Chochołowskiej w Witowie odbędzie się „Święto Lasu". W programie m.in. zbieranie grzybów, wybór drwala roku i dużo regionalnej muzyki w wykonaniu zespołów z Podhala i Słowacji.

 

„Święto Lasu" - Watra Tatrzańska odbędzie się w ramach XII Tatrzańskich Wici, cyklu imprez regionalnych trwających od lipca do września każdego roku. Leśne spotkanie na Siwej Polanie jest największym wydarzeniem tego cyklu, odwiedzanym przez wielu turystów. Uznaniem widzów cieszą się szczególnie konkurencje rozgrywane w ramach walki o tytuł „Drwala Roku". Zawodnicy muszą się zmierzyć m.in. z przecinaniem kłody, składaniem pilarki, rąbaniem klocków. Wiele zabawy jest także podczas zbierania grzybów i wyboru „Największego kapelusza prawdziwka".

 

Organizatorem święta jest Wspólnota Leśna Uprawnionych 8 Wsi w Witowie, a współorganizatorem Nadleśnictwo Nowy Targ, Tatrzański Park Narodowy i Urząd Gminy w Kościelisku.

 

Program „Święta Lasu":

13.00 – wystawy twórców ludowych
13.10 – występ zespołu młodzieżowego „Base Rock" z Witowa

13.30 – Konkurs na największy kapelusz prawdziwka, zgłoszenia osób i wyjście w poszukiwaniu grzybów
14.00 – oficjalne otwarcie „Święta Lasu" – rozpalenie Tatrzańskiej Watry – występ Parafialnej Orkiestry Dętej z Witowa
15.00 – występ Zespołu Regionalnego „Polaniorze" z Kościeliska
- występ zespołu „Dzianiszanie"
16.00 – konkurs drwali i przenoszenia kłód
17.00 – występ zespołu „Očovan" ze Słowacji
18.30 – ogłoszenie wyników w zbieraniu grzybów, konkursie drwali, przenoszeniu kłód oraz przeciąganiu liny – wręczenie nagród
20.00 – zabawa z kapelą folkową „Hajlandery" z Czarnego Dunajca