Lista aktualności Lista aktualności

Finał III edycji konkursu !

Dobiegła końca III edycja Konkursu „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę”, pod wieloma względami różniła się od poprzednich.

Po raz pierwszy Konkurs objął swoim zasięgiem cały Powiat Nowotarski oraz Tatrzański a tym samym obszar Nadleśnictwa Nowy Targ i zaprzyjaźnionego z organizatorem, Nadleśnictwa Krościenko. Tym samym do tradycyjnej już rywalizacji pomiędzy dziećmi
z Podhala i Orawy, dołączyły także dzieci ze Spisza, Pienin oraz części Gorców.

Rekordowa była liczba uczestników konkursu. W 55 szkołach podstawowych naszego regionu, jeszcze jesienią ubiegłego roku do rywalizacji przystąpiło aż 738 dzieci. Do II etapu Konkursu zakwalifikowało się 161 uczniów, spośród których wyłoniono 21 finalistów.

Przeniesiono organizację finału konkursu ze szkolnych klas do wiaty edukacyjnej nadleśnictwa uznając, że leśne otoczenie stanowi idealne tło dla konkursu przyrodniczego.  

 

Ważną nowością podkreślającą rangę konkursu jest także ufundowanie przez nadleśnictwo statuetki sowy z wygrawerowanym nazwiskiem i imieniem laureata. Począwszy od tej edycji to właśnie ta statuetka będzie główną chociaż nie jedyną nagrodą w Konkursie.

 

Finałowa rozgrywka rozpoczęła się 24 maja 2016 roku punktualnie
o godzinie 1100. Zadaniem finalistów było rozwiązanie w czasie 45 minut testu złożonego z 25 pytań, za które można było otrzymać maksymalnie 48 punktów. Testy obejmowały nie tylko wiedzę teoretyczną ale polegały także na rozpoznaniu okazów.

 

Laureatami III edycji Konkursu „Poznajmy nasze lasy i przyrodę ojczystą" zostali:

I nagroda - Adam Sobczak) – 40 pkt

(Zespół Szkół. Szkoła Podstawowa w Chyżnem)

 

II nagroda       - Bartłomiej Torba  – 39 pkt

(Zespół Szkół. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Jabłonce)

 

III nagroda      - Kamil Murzyn      – 38 pkt

(Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rokicinach Podhalańskich)

 

Serdecznie gratulujemy laureatom a także wszystkim  pozostałym finalistom, zwłaszcza, że każdy z nich pozostawił w pokonanym 717 osób. Listę finalistów oraz ich umieściliśmy poniżej.

Już teraz zapraszamy do udziały w IV edycji konkursu.