Lista aktualności Lista aktualności

II Bieg Po(d) Choinkę już za nami

17 grudnia 2016 roku miało być w borze nowotarskim wesoło i radośnie. I tak było. W duchu zdrowej sportowej rywalizacji, w pięknej zimowej scenerii i w atmosferze godnej zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wypełniliśmy wszystkie zakładane cele imprezy. Pobiegliśmy w tym dniu po choinkę, ale także pod choinkę, bowiem nie tylko przyszliśmy do lasu po świąteczne drzewko ale także przynieśliśmy pod nie dary.

Ci najszybsi - choinkę wybiegali w sportowej rywalizacji. Innym dopisało szczęście i stali się właścicielami jednej z 25 choinek jodłowych, które przeznaczone były przez nadleśnictwo do wylosowania. Jeszcze inni mieli możliwość jej zakupu.

                W tym roku stający się powoli tradycją Bieg po(d) choinkę, miał wyjątkową oprawę, bowiem w ramach Akcji charytatywnej „Serce za serce" zbieraliśmy datki na rzecz Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Chatka" oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyk". To podopieczni tych ośrodków oraz wspomagająca ich młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego byli głównymi bohaterami dnia.  Nie da się zapomnieć ich zaangażowania i radości, jaką wnieśli w marszobieg, poprzedzający bieg główny, a także w późniejszą zabawę na placu pod wiatą edukacyjną nadleśnictwa.

                Punktem kulminacyjnym wydarzeń był start biegu i marszu nordic walking na dystansie 5,2 km. Wzięło w nim udział 75 biegaczy i biegaczek oraz ponad 20 uczestników marszu.  Zwyciężczynią została już po raz drugi Pani Edyta Michalik, uzyskując czas 21'57 min. Natomiast najszybszym biegaczem okazał się być utalentowany szesnastolatek, Pan Mateusz Buksa, z czasem 17'55 ustanawiając tym samym nowy rekord trasy.

Jury postanowiło także symbolicznie uhonorować najstarszych i najmłodszych uczestników rywalizacji. Najmłodszą uczestniczką  marszu była 6-letnia Iga Gąsior, a najstarszą Pani Maria Kopytek. W biegu natomiast najstarszym uczestnikiem był Pan Krzysztof Voit, podczas gdy najmłodszą uczestniczką okazała się być siedmioletnia Marysia Iwanek.

 

                Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali wolontariusze i pracownicy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Nadleśnictwa Nowy Targ.

Naszego bezpieczeństwa pilnowali studenci z koła naukowego ratownictwa medycznego PPWSZ oraz załoga karetki Pogotowia Ratunkowego.

Nie udałoby się nam jednak zorganizować tak dużej imprezy bez pomocy innych instytucji, które pospieszyły z pomocą i sponsoringiem. Dziękujemy więc szczególnie firmom:

  • Rancho-Lot
  • Steskal Super/Hiper Market
  • PCD Salami
  • Warzywa-Owoce Garb
  • Fitness Pod Tatrami
  • Urząd Miasta Nowy Targ
  • Hala Handlowa HPSP „SCH"

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkiego najlepszego i wielu podarków pod choinką.     

Zapraszamy za rok

Zdjęcia do pobrania

Linki:

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/n/36367

http://foto.podhale24.pl/galeria-14869

https://www.facebook.com/search/top/?init=quick&q=Szymon%20Pyzowski%20bieg%20pod%20choink%C4%99&tas=0.7101391590514356

https://photos.google.com/share/AF1QipMoES4t7nv8re-tfCasncFJawLi9b7cQXQqqE8wlsE3ox2-d4poMG-ycRsEwFVEzw?key=d044Yi1iV3BmbWxTX0xaSGczVXRpUHdaUXk4bTZ3