Lista aktualności Lista aktualności

Integracyjny festyn szkolny

Dnia 3 czerwca 2014 r. na terenie leśnictwa Bór, odbył się tradycyjny festyn integracyjny. Po raz kolejny gościliśmy u siebie liczną gromadę uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 z Nowego Targu oraz Szkoły Podstawowej z Dursztyna.

"Gdy uśmiecha sie dziecko, uśmiecha się cały świat"

W kontakcie z otaczającą przyrodą dzieci spędziły miło czas. Mali goście z Dursztyna przyjechali do nas z pięknym przedstawieniem. Wykazali nie tylko talent aktorski, ale również cukierniczy. Przywieźli bowiem kilkanaście ciast domowej roboty.

W organizację tego przedsięwzięcia włączyło się wiele osób i firm, dzięki czemu nie zabrakło także atrakcji pozaleśnych. Wiele radości sprawiła uczniom loteria fantowa. Każdy los niósł ze sobą miłą niespodziankę. Kolejkom do dmuchanej zjeżdżalni nie było końca. Wielkim zainteresowaniem cieszył się kącik plastyczny, w którym pani Agnieszka i pani Zosia przeistaczały dzieci w ich ulubione zwierzęta i bajkowe postaci. Mogliśmy więc podczas festynu spotkać: lwy, tygrysy, zebry, misie, księżniczki. Zarówno uczniowie, jak i dorośli, dzięki hokeistom MMKS "Podhale", mogli przekonać się jak niełatwym zadaniem jest strzelenie krążka do bramki a przecież prawdziwa trudność zaczyna się dopiero po ubraniu łyżew na nogi.

W międzyczasie, nagle i niespodziewanie, a samym środku lasu, zjawił się gość specjalny – znana wszystkim, i starszym, i młodszym, Myszka Miki, która rozbawiała dzieci, a najbardziej zainteresowani mogli zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie.

Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich. Przykro było się rozstawać. To była prawdziwa integracja – wspólny poczęstunek, wspólna zabawa, wspólna radość ale też doskonała okazja do zadawania pytań o las osobom, które na co dzień  lasem się zajmują - leśnikom.