Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs „Poznajmy nasze lasy i Ojczystą Przyrodę” VII edycja -2020

W tym roku nie uda się go zakończyć ;-(

 

Wprawdzie panująca w całym kraju pandemia coronawirusa zmusiła nas do rezygnacji z przeprowadzenia kolejnych etapów konkursu, nie powinniśmy jednak czuć się całkowicie przez nią pokonani. Jeszcze przed wybuchem epidemii w każdej ze szkół biorących udział w Konkursie odbył się etap szkolny. Do rozwiązania testów przystąpiło ponad tysiąc (1072) młodych przyrodników z 73 szkół Podhala, Spisza i Orawy. Celem rywalizacji na tym etapie było wyłonienie trójki najlepszych uczniów z każdej szkoły, kwalifikujących się do kolejnego, rejonowego etapu. W związku z epidemią zrezygnowaliśmy jednak z jego przeprowadzenia, a tym samym dokończenia rywalizacji. Znamy jednak wyniki jakie osiągnęli uczniowie w szkołach. Publikujemy je poniżej zapewniając, że gdy tylko minie czas epidemii, a młodzież wróci do normalnych zajęć, dostarczymy dyplomy i upominki dla tych, którzy osiągnęli najlepszy wynik. Podziwiamy wszystkich, którzy podjęli trud i wzięli udział w Konkursie. Najbardziej jednak gratulujemy tym, którzy osiągnęli najlepsze wyniki a którym postanowiliśmy z uwagi na jednakową, zdobytą w teście ilość punktów przyznać dwa pierwsze i cztery trzecie miejsca.

 

Są nimi:

 

1. Wiktoria Komperda - 34 pkt

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Świętego Jana Pawła II w Starem Bystrem

 

1. Michał Kuźmiński - 34 pkt

Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Targu im. Żołnierzy Armii Krajowej

 

2. Kinga Bieda - 33 pkt

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Andrzeja Boboli w Starem Bystrem

 

2. Kinga Boblak - 33 pkt

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Świętego Jana Pawła II w Starem Bystrem

 

2. Alicja Myrda - 33 pkt

Szkoła Podstawowa w Lasku

 

2. Maciej Kiczyński - 33 pkt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szlachtowej

 

 

W dobie Internetu, smartfonów i komputerów coraz trudniej nam żyć blisko natury. Nawet dorośli nie potrafią już rozpoznać podstawowych gatunków drzew, dlatego tak bardzo cieszy nas ilość uczniów biorących udział w Konkursie. Wymyślane przez organizatorów  pytania nie są łatwe, a jednak dzieciom nie brakuje odwagi, by na nie odpowiadać i poszerzać swoją wiedzę. Mamy nadzieję, że to zaciekawienie zaprocentuje w przyszłym, dorosłym życiu.

Gratulujemy Wam już zdobytej wiedzy, podziwiamy Was za wysiłek. Waszym opiekunom dziękujemy za czas i energię jaką poświęcają, byście mogli wziąć udział w Konkursie, a rodziców zachęcamy, by spróbowali sami rozwiązać test, który wraz z innymi ważnymi informacjami publikujemy poniżej w formie załącznika.

Do zobaczenia za rok bo ufamy, że nie zgubicie po drodze pasji z jaką zdobywacie przyrodniczą wiedzę

Darz Bór