Lista aktualności Lista aktualności

Małopolska: Widać zmiany

Zakończył się plebiscyt województwa małopolskiego na najlepszą inicjatywę lokalną zrealizowaną z Funduszy Europejskich. Laureaci walczyli o głosy internautów w dwóch kategoriach: „Przestrzeń do życia” i „Człowiek – potencjał”.

W zaciętej rywalizacji, w której oddano 566 tys. głosów na 288 inwestycji w 21 powiatach, nasze Nadleśnictwo zostało Laureatem w kategorii „Człowiek – potencjał" za ścieżkę edukacyjną w rezerwacie „Bór Na Czerwonem". W Powiecie Nowotarskim wyróżniona została również Gmina Rabka – Zdrój za projekt „Park Zdrojowy".

Zwycięzcy otrzymują statuetki z mosiądzu zdobione czerwonym małopolskim koralem. Statuetka symbolizuje 3 największe małopolskie Fundusze Unijne.

W dniu 31.10.2014 r. statuetka zostanie przekazana Nadleśnictwu przez Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Marka Sowę na spotkaniu podsumowującym działania Samorządu województwa.

Ścieżka od momentu powstania cieszy się wielką popularnością wśród mieszkańców Nowego Targu, powiatu oraz turystów, a także podhalańskich szkół.

Według naszych szacunków jest odwiedzana co rocznie przez około 80 tys. osób. Jest przystosowana również do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy