Lista aktualności Lista aktualności

Mistrzostwa Podhala w Zrywce Drzewa

Nadleśnictwo Nowy Targ jako współorganizator serdecznie zaprasza na XI Mistrzostwa Podhala w Zrywce Drzewa które odbędą się w dniu 04.08.2012 r. w Łopusznej

Mistrzostwa Podhala w Zrywce Drzewa są częścią dorocznej imprezy hipicznej z festynem ludowym, zorganizowane w pięknej scenerii ogrodów i łąk przy Dworku Tetmajerów w Łopusznej.

Konkurencja polega na tym iż zawodnik i jego koń muszą dobiec do dwóch nie lekkich (ok. 1,2 m3) leżących na ziemi drzew. Następnie zawodnik musi opiąć je łańcuchem i podpiąć do orczyka. Tutaj pałeczkę przejmuje zwierze i już wszystko od niego zależy. Drzewa te musi przeciągnąć po ziemi do stojącej kawałek dalej (ok. 80 m) kary (przedniej osi wozu) pokonując po drodze przeszkodę z gałęzi wiszących na słupie. Później zawodnik przy pomocy konia ładuje kłody na karę i zapiąć zwierzę do dyszla. Następnie musi przejechać pewien odcinek (ok. 100 m) w danym miejscu wyładować kłody, odpiąć kare i jak najszybciej minąć linie mety gdyż cała konkurencja rozgrywana jest na czas.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału, a szczególnie Zakłady Usług Leśnych z okolicznych Nadleśnictw i Parków Narodowych. Dla nich przewidziane są dodatkowe nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Nowy Targ dla najlepszego Zakładu Usług Leśnych.