Lista aktualności Lista aktualności

Otwarcie Leśnej Ścieżki

Otwarcie Leśnej Ścieżki Edukacyjnej Rowerowo – Pieszej Raba Wyżna – Bielanka

W dniu 21 czerwca br. miało miejsce uroczyste otwarcie Leśnej Ścieżki Edukacyjnej w leśnictwie Raba Wyżna. W uroczystości uczestniczył Dyrektor RDLP w Krakowie Pan mgr inż. Stanisław Sennik, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, dyrekcja, nauczyciele i młodzież Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rabie Wyżnej oraz  pracownicy naszego Nadleśnictwa z Nadleśniczym mgr inż. Romanem Latoniem na czele. Poświęcenia dokonał proboszcz miejscowej parafii ksiądz prałat Antoni Zuziak.

Na ścieżce znajduje się 12 przystanków. Każdy z nich poświęcony jest innemu zagadnieniu przyrodniczemu, leśnemu, lub historycznemu. Tematyka wybranych zagadnień została opracowana we współpracy z młodzieżą Gimnazjum w Rabie Wyżnej. Do Ścieżki został wydanyPrzewodnik, który jest przekazywany nieodpłatnie zainteresowanym osobom. Folder ten można również pobrać z naszej strony internetowej (http://www.nowytarg.krakow.lasy.gov.pl/prezenty).

Projekt jest dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Całkowity koszt wyniósł 24 500,00 zł.(przystanki, ławeczki, stojaki na rowery, tablice, wydanie folderu), w tym dotacja WFOŚiGW to 9 800,00 zł.

Zapraszamy do korzystania z naszej Ścieżki Edukacyjnej.