Lista aktualności Lista aktualności

Pokaz firmy BASF

Prezentacja nowych metod stosowanych w ochronie lasu

W dniu 24. 05.2013 r. W Nadleśnictwie Nowy Targ odbyła się konferencja połączona z prezentacją nowych produktów Firmy BASF, które mogą znaleźć zastosowanie w zwalczaniu szkodników wtórnych oraz przy zabezpieczaniu surowca drzewnego przed zasiedleniem przez szkodniki techniczne. W konferencji uczestniczyli : Naczelnik Wydziału Ochrony Ekosystemów RDLP Kraków mgr inż. Jan Widełka, profesor Wojciech Grodzki z Instytutu Badawczego Lesnictwa, przedstawicielka ZOL oraz pracownicy 5  nadleśnictw znajdujących się w południowej części  naszej Dyrekcji.

System produktów Complion, który znajduje zastosowanie w leśnictwie. omówił przedstawiciel firmy BASF Polska pan Jarosław Komar. Przedstawił on możliwości, jakie daje zastosowanie  siatki Trinet P w nowatorskich pułapkach feromonowych, a także Storanet do zabezpieczania surowca drzewnego.

Dotychczasowe wyniki badań nad tymi metodami znajdującymi zastosowanie w  ochronie lasu przedstawił profesor Wojciech Grodzki.

W trakcie dyskusji uczestnicy spotkania odnieśli się do możliwości wykorzystania nowej metody i produktów w praktyce leśnej.

Następnie, w leśnictwie Gorce, odbył się pokaz terenowy wykorzystania innowacyjnych metod. Przedstawiciele nadleśnictw z zainteresowaniem odnieśli się do przedstawianych produktów, a kwestię ich praktycznego wykorzystania uzależniali od ich ostatecznej ceny.