Lista aktualności Lista aktualności

SPOKOJNIE TO TYLKO ĆWICZENIA

Teren Leśnictwa Raba Wyżna stał się miejscem ćwiczeń taktyczno-bojowych Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego „Nowy Targ 1” pod kryptonimem „Substancja Niebezpieczna 2018”.

Grupa turystów natrafia w lesie na nieprzytomnego człowieka leżącego obok ciągnika. Ciągnikiem przewożono beczki z których jedna uległa uszkodzeniu i wycieka z niej nieznana substancja. Turyści zaczynają czuć się źle, tracą orientację i gubią się w lesie. Do akcji wkraczają strażacy i GOPR…

Ten realistyczny scenariusz rozegrał się w lasach Nadleśnictwa Nowy Targ - Leśnictwo Raba sąsiadujących z ujęciem wody dla Raby Wyżnej. Zagrożenie likwidowało kilkudziesięciu  strażaków z powiatu nowotarskiego.  W ocenie służby leśnej akcja przebiegła bardzo sprawnie.

Nadleśnictwo Nowy Targ jest otwarte na tego typu akcje, zawsze będzie je wspierać wyrażając zgodę na ćwiczenia poprawiające możliwości koordynacyjne i poznanie terenu przez jednostki PSP i OSP. Zapraszamy na wspólne szkolenia w lasach Nadleśnictwa Nowy Targ.

Z leśnym pozdrowieniem Darz Bór