Lista aktualności Lista aktualności

Uroczystość na polanie Jana Pawła II

W dniu 21.06.2014 r. odbyła się uroczystość nadania polanie w Leśnictwie Raba Wyżna w uroczysku „Jamne” imienia Jana Pawła II.

Po  celebrze Mszy Świętej został odsłonięty i poświęcony obelisk z tablicą, na której widnieje napis : „Polana Ojca Świętego Jana Pawła II nazwę nadano w roku kanonizacji i obchodów 90-lecia Lasów Państwowych Raba Wyżna - Uroczysko „Jamne" 21. 06. 2014 r.".

W uroczystości oprócz leśników, myśliwych i młodzieży wzięli udział mieszkańcy okolicznych miejscowości, poczty sztandarowe Kół Łowieckich „Głuszec", „Bór", "Knieja", „Ponowa", „Szarak", Nadleśnictw Myślenice i Nowy Targ, oraz Gimnazjum nr 1 z Raby Wyżnej.

Pozdrowienia  i życzenia od Kardynała Stanisława Dziwisza przekazał Wójt Gminy Raby Wyżnej.

W trakcie uroczystości zaproszeni goście uczestniczyli w sadzeniu 4 dębów o imieniu „Karol", „Stanisław", „Franciszek"  i „Hubert", na pamiątkę tego wydarzenia.

Nie zabrakło rogów myśliwych, które wspaniale uświetniły uroczystości sygnałami w wykonaniu Leśników z Nadleśnictwa Nawojowa.

Dużym zainteresowaniem cieszył się namiot edukacyjny Nadleśnictwa Nowy Targ, w którym można było zaopatrzyć się w foldery nadleśnictwa i gminy, jak również wziąć udział w konkursie i wygrać sadzonkę drzewka w doniczce.

Przy tej okazji leśnikom złożono podziękowania i życzenia jubileuszowe.

Dziękujemy.

Darz Bór