Lista aktualności Lista aktualności

XV Narciarskie Zawody Leśników o Puchar Dyrektora RDLP w Krakowie

W dniu 29.02.2020 w Kompleksie Beskid w Spytkowicach odbyły się XV Narciarskie Zawody Leśników o Puchar Dyrektora RDLP w Krakowie. Zawody otworzył Zastępca Dyrektora RDLP ds. Ekonomicznych Pan Tadeusz Dragon.

Na starcie stawiło się  łącznie 142 zawodników z 15 jednostek organizacyjnych RDLP i Tatrzańskiego Parku Narodowego wraz z rodzinami w niejednokrotnie wielopokoleniowych składach. Aura w tym dniu nie rozpieszczała zawodników. Stok był dobrze przygotowany lecz niestety z powodu sztucznego naśnieżania bardzo twardy i zmrożony. W tym dniu wiał również  bardzo silny wiatr, który dodatkowo utrudniał zjazd zwłaszcza najmłodszym zawodnikom. Na szczęście obyło się bez większych komplikacji i wszyscy w wspaniałych nastrojach zakończyli rywalizacje na stoku.

Zawodnicy  wystartowali w dwóch konkurencjach: narciarski slalom gigant oraz slalom snowboard. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni wg grup wiekowych do 9 kategorii narciarskich oraz 10 kategorii slalom snowboard open. Ponadto uczestnicy rywalizowali także w klasyfikacji drużynowej oraz rodzinnej, a także kategorii open kobiet i mężczyzn pracowników Lasów Państwowych.

Rywalizacja rozpoczęła się o godz. 10:15 od najmłodszych uczestników startujących w kategoriach K0, M0 do K3 i M3. Następnie na starcie pojawili się najstarsi uczestnicy zawodów wśród których znaleźli się także emerytowani pracownicy Lasów Państwowych, reprezentujący grupy K8,M8 oraz K9,M9.

Po przejechaniu powyższych grup, rywalizacja powróciła do grup młodszych, a więc kategorii wiekowych od K4 i M4 do K7,M7. Na samym końcu wystartowali snowboardziści reprezentujący grupy K10 Open  i M10 Open.

Zawody przebiegały w miłej, rodzinnej atmosferze, choć na każdym kroku było czuć ducha sportowej rywalizacji. Po zakończeniu zmagań sportowych nadszedł czas na konsumpcję i zasłużony odpoczynek w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników końcowych rywalizacji.

Na kolejne zawody w przyszłym roku zaprasza Nadleśnictwo Nawojowa.

 

Darz Bór

Wyniki zawodów znajdują się w załącznikach.