Lista aktualności Lista aktualności

Zakończył się VI Konkurs „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę”

22 maja 2019 roku poznaliśmy laureatów VI edycji organizowanego przez Nadleśnictwa Nowy Targ i Krościenko Konkursu wiedzy przyrodniczej „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę.  Do trudnej, bo trwającej kilka miesięcy, trzyetapowej rywalizacji zgłosiły swoich uczniów 74 szkoły podstawowe z Powiatów Nowotarskiego i Tatrzańskiego. Na etapie szkolnym do pisania testów przystąpiło 1099 dzieci (najwięcej z dotychczasowych edycji). Tak duża frekwencja świadczy o atrakcyjności naszego konkursu ale przede wszystkim o tym, że  nie jest łatwo zapracować sobie na zwycięstwo w nim i wejście w posiadanie tradycyjnych statuetek sów oraz cennych nagród, które wręczyli laureatom panowie Nadleśniczowie – Olaf Dobrowolski i Roman Latoń w towarzystwie przedstawicielki Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie pani Joanny Janik.

Laureatami VI edycji Konkursu „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę” zostali:

I miejsce – Tomasz Opyd
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem

II miejsce – Kamil Murzyn
Szkoła Podstawowa im. Bronisława Czecha w Rokicinach Podhalańskich

III miejsce – Bartosz Tkaczyk
Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana w Maniowach

 

W tym roku postanowiliśmy przyznać również nagrodę rzeczową w postaci tabletu osobie, która zajęła ,,najgorsze” IV miejsce. Był nim Kamil Pałasz ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Sieniawie.

Wszystkim finalistom, a zwłaszcza zwycięzcom, bardzo serdecznie gratulujemy. Tych, którzy chcieliby sprawdzić swoje przyrodnicze umiejętności, zachęcamy do rozwiązania testu finałowego i porównania swoich wyników do punktacji finalistów (załączniki poniżej).

Tegoroczny Konkurs to już historia, która mamy nadzieję pozostanie w pamięci uczestników na długo i będzie  inspiracją do dalszego pogłębiania przez nich tajemnic przyrody. Temu celowi ma służyć także zapraszanie co roku osób, które podnoszą rangę i atrakcyjność finałowej rywalizacji. Gościliśmy już u siebie sokolników, spacerowaliśmy po torfowisku, a w tym roku oglądaliśmy wystawę prac dendrologicznych i mieliśmy okazję porozmawiać z ich twórcą panem Januszem Bargiełą. Niezwykle ciekawe były także historie o pszczołach, opowiadane przez pana Jana Świdronia, znanego pszczelarza i Prezesa Podhalańskiego Zrzeszenia Pszczelarzy. Obu naszym gościom za poświęcony czas i przyjęcia zaproszenia bardzo dziękujemy.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku nagranego przez lokalną telewizję https://www.youtube.com/watch?v=lA-NFbzIbXU&feature=youtu.be

Więcej zdjęć jest dostępnych pod tym linkiem

Do zobaczenia na kolejnym Konkursie za rok ;-)