Lista aktualności Lista aktualności

ZIELONA SZKOŁA2013

„Zielona szkoła” z Ropczyc z wizytą w Nadleśnictwie Nowy Targ

W dniach 4-7.06.2013 na terenie Nadleśnictwa Nowy Targ przebywała grupa dzieci wraz z opiekunami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ropczycach. Grupie towarzyszył  przedstawiciel Nadleśnictwa Tuszyma, które pomogło w organizacji przyjazdu tej grupy na Podhale.

Główny cel wyjazdu dzieci na „zieloną szkołę" w Gorce brzmiał:

„poznanie, pokochane górskiej przyrody oraz jej szanowanie"

Dzieci specjalnej troski, mocno skrzywdzone przez los, okazywały dużą wrażliwość i zainteresowanie na sprawy poszanowania przyrody i środowiska, które poruszano na spotkaniach, zarówno kameralnych jak podczas bytności w terenie. W czasie przeprowadzanych „mini konkursów", wykazywały się dobrą znajomością tematu (najlepsze i trafne odpowiedzi były nagradzane drobnymi upominkami).

Pokazane w Nadleśnictwie filmy o tematyce leśnej (m. in. „Polskie Lasy Państwowe"), wycieczka do rezerwatu „Bór na Czerwonem", czy ognisko zorganizowane w l-ctwie Bór, na pewno pozostaną w ich pamięci i korzystnie wpłyną na ich dalszy rozwój i docenienie własnej wartości.

Wzruszająca była odpowiedź jednej uczestniczki przy pożegnaniu, gdy na zapytanie czy im się tu podobało i czy będą chciały tu jeszcze przyjechać, odpowiedziała: „na pewno do Was wrócimy, choćby na piechotę".

Tak więc takie spotkania trzeba organizować i takim dzieciom należy dawać dużo ciepła i serdeczności – BO WARTO!