Lista aktualności Lista aktualności

Zielony Dzień

,,Zielony Dzień” W Przedszkolu Samorządowym w Czarnym Dunajcu.

W ramach promowania zdrowia i dbania o otaczającą przyrodę  a szczególnie drzewa produkujące tlen, Dyrekcja Przedszkola wraz z nauczycielami zorganizowała 28 września 2018 roku ,,Zielony Dzień”. Do uczestnictwa w nim zaproszeni zostali wyjątkowi goście z Nadleśnictwa Nowy Targ leśnicy  Krzysztof Przybyła oraz Roman Krok aby przekazać przedszkolakom cenną wiedzę o walorach naszych lasów.

     W ogrodzie przedszkolnym leśnicy z nowotarskiego nadleśnictwa wraz z dziećmi posadzili kilka nowych drzewek. Były wśród nich sadzonki dębu, brzozy, limby, buka, klonu, kasztanowca  i sosny. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały pracę leśników, pomagały w pracy oraz zadawały pytania. Posadzone drzewka otrzymały imiona a dzieci obiecały, że codziennie  będą o nie dbały.  Po zakończeniu sadzenia przedszkolaki wraz z opiekunami i leśnikami wyruszyli na „Zielony Marsz” ulicami Czarnego Dunajca niosąc z sobą samodzielnie przygotowane transparenty z wypisanymi na nich proekologicznymi hasłami. ,, Sadźcie drzewa wszędzie zdrowo będzie”, ,, Okaż kulturę i chroń naturę”, ,,Stokrotki czyste powietrze mają bo oczyszczacz włączają”.

   Na zakończenie leśnicy przygotowali prezentację multimedialną z zagadkami na temat mieszkańców lasu. Dzieci aktywnie i z wielką radością uczestniczyły w zabawach wykazując się niemałą wiedzą zdobytą podczas wcześniejszych zajęć z nauczycielami przedszkola.

                                                                                                                             Anna Madetko

 

Również w dniu 21.09.2018 roku Nadleśniczy Roman Latoń przeprowadził prelekcję w Przedszkolu „Wesoły Korowód” w Nowym Targu na ulicy Szaflarskiej na temat życia rodzinnej pszczelej i otrzymywanych od niej pożytku.