Lista aktualności Lista aktualności

Dlaczego ciągnie wilka do lasu???

W dniu 26 listopada 2016r. 70-ciu harcerzy z drużyn Nieprzetartego Szlaku Chorągwi Krakowskiej ZHP (drużyn skupiających osoby niepełnosprawne), podzielonych na 3 grupy, uczestniczyło w zajęciach edukacyjnych na terenie Nadleśnictwa Nowy Targ.

Głównym celem zajęć było zapoznanie młodzieży z fauną i florą Podhala. Od pierwszych chwil spotkania, przygotowana w formie zagadek prezentacja multimedialna rozbudziła ciekawość uczestników. Pojawiły się liczne pytania. Ich wynikiem było poszerzenie tematyki zajęć o najstarsze, najwyższe i najszersze drzewa w Polsce i na świecie. Opowieści pana Krzysztofa Przybyły, którym towarzyszyły piękne fotografie, wysłuchane były w absolutnej ciszy. Zachwyt w harcerzach wywołała również kolekcja ptaków i zwierząt zgromadzonych w sali szkoleniowo-konferencyjnej. Każdy mógł je dotknąć, pogłaskać, sprawdzić ostrość pazurów czy dziobów, palcami ,,zobaczyć' wielkość poszczególnych gatunków. Ta część spotkania była niezwykłym przeżyciem szczególnie dla tych osób, które na co dzień  uczą się w placówce dla osób słabo-widzących i niewidomych.

Zdobytą wiedzę harcerze wykorzystali jeszcze tego samego dnia podczas harcerskiego kominka, na którym to w formie puzzli, krzyżówek,  dobierania w pary wyrazów zdobywali sprawność ,,Znawcy Podhala".

Za przekazanie wiedzy w atrakcyjny a jednocześnie humorystyczny sposób, cierpliwość i wyrozumiałość, życzliwość i gościnność oraz poświęcony czas  serdeczne podziękowania składają  Panu Krzysztofowi Przybyle -

22 Podgórska Drużyna Harcerska ,,Tornado" z Krakowa

Szczep ,,Zielone Słońce" z Krakowa

87 Myślenicka Drużyna Harcerska ,,Tropiciele"

18 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku ,,Dżokeje" ze Zbylitowskiej Góry

27 Podhalańska Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku ,,Śtuderoki" z Nowego Targu