Lista aktualności Lista aktualności

EKOZAKOPANE

W dniach 04 -06 czerwca 2018 roku w Zakopanem odbyło się II Międzynarodowe Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE, organizowane przez Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych STOWARZYSZENIE EUROPA NASZ DOM.

W ramach EKOFORUM odbyły się liczne prelekcje na temat min. ekobudownictwa, elektromobilności, niskoemisyjności. Odbył się również pokaz pierwszego polskiego samochodu elektrycznego.

 W wystawie, która miała miejsce pod Wielką Krokwią wzięło udział ponad 100 wystawców z kraju i zagranicy. Prezentowano min. samochody, rowery, skutery z napędem elektrycznym, nowoczesne kotły do opalania na koks, pompy ciepła oraz wiele innych.

W związku z udziałem Lasów Państwowych w Forum Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie została poproszona o zorganizowanie stoiska edukacyjnego w dniu 5 czerwca w godzinach od 12 do 16. Stoisko zorganizowało i prowadziło Nadleśnictwo Nowy Targ. W ramach działań edukacyjnych przygotowano i prowadzono program edukacyjny dla dzieci i dorosłych. Program obejmował liczne gry i zabawy dla dzieci ale i dla starszych. Pracownicy Nadleśnictwa rozdawali również sadzonki takich gatunków jak jodła, buk , modrzew , sosna, świerk. Prowadzono pogadanki na temat gospodarki leśnej i ochrony przyrody.

 Nasz program cieszył się dużym zainteresowaniem. Odwiedziły nas liczne grupy dzieci i młodzieży z tzw. „zielonych szkół” wraz z wychowawcami a także rodzice z dziećmi. W ciągu trwania całego naszego programu edukacyjnego było to prawie 500 osób.