Lista aktualności Lista aktualności

Jawory na 100-lecie niepodległości

1500 jaworów posadzili uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum z Jabłonki z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W czwartek 17 maja na terenie Wspólnoty Leśnej Urbarialnej w Jabłonce odbyło się uroczyste sadzenie drzew z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Sadzenie zostało zainicjowane przez Wspólnotę Leśną Urbarialna w Jabłonce, Nadleśnictwa Nowy Targ oraz Związek Leśników Polskich przy Nadleśnictwie Nowy Targ . Inicjatywę wsparł Wójt Gminy Jabłonka Pan Antoni Karlak.

W sadzeniu brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Adama Mickiewicza w Jabłonce, myśliwi Koła Łowieckiego Sabała w Zakopanem, osobiście Wójt Gminy Jabłonka, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, policjanci z Komisariatu  Policji w Jabłonce,   Wspólnota Leśna Urbarialna w Jabłonce z Prezesem Józefem Machajem na czele oraz  leśnicy z Nadleśnictwa Nowy Targ.

Instruktarz przed sadzeniem przeprowadził osobiście Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowy Targ Pan Roman Latoń. O historii przyłączenia do Polski  terenów Orawy znajdujących się obecnie w granic naszego kraju opowiedział  Wójt Pan Antoni Karlak.  Z racji wybranego miejsca sadzenia –pożarzyska  z przed dwóch lat pogadankę na tematy ochrony ppoż.  przeprowadził  Daniel Kusper specjalista ochrony ppoż w Nadleśnictwie Nowy Targ. Na zakończenie Inżynier Nadzoru Nadleśnictwie Nowy Targ. Józef Łapka przeprowadził konkurs dotyczący borów Orawsko-Nowotarskich. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety z Nadleśnictwa Nowy Targ.