Lista aktualności Lista aktualności

KONKURS DRWALI

XIV Święto Lasu - Tatrzańska Watra na Siwej Polanie

W dniu 15.08 2015. na Siwej Polanie w Dolinie Chochołowskiej odbył się doroczny festyn „XIV Święto Lasu - Tatrzańska Watra", którego głównym organizatorem jest Wspólnota Leśna 8 wsi w Witowie, a współorganizatorami Gmina Kościelisko i Nadleśnictwo Nowy Targ.

 Były występy licznych zespołów folklorystycznych prezentujących góralski taniec i muzykę.  

Dużo atrakcji dla dzieci (skocznie, zjeżdżalnie, huśtawki), oraz ciekawe    stoiska z wyrobami regionalnymi budziły duże zainteresowanie, bardzo licznie przybyłych tu zarówno mieszkańców okolicznych wiosek jak również gości odwiedzających w tych dniach Tatry. Bufety były obficie zaopatrzone w regionalne potrawy i napoje.

Był konkurs na największy kapelusz borowika . I choć grzybów w tym roku jak na lekarstwo , to jednak udało się go przeprowadzić.

Namiot Nadleśnictwa w którym zorganizowano zabawy i gry  głównie dla dzieci (za które otrzymywały drobne upominki) cieszył się dużym zainteresowaniem.

 

Ale jak co roku największą atrakcją był prowadzony przez pracowników Nadleśnictwa Nowy Targ konkurs drwali w którym rozgrywane były trzy konkurencje:

- przerzynka kłody piłą ręczną

- przystosowanie pilarki spalinowej do pracy,

- łupanie siekierą klocków drewna,

- dodatkowo każdy zawodnik musiał przejść test wiedzy o Nadleśnictwie Nowy Targ za co mógł otrzymać dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej.

Startowało 22 zawodników, miejscowych drwali (z Cichego, Ratułowa, Chochołowa, Dzianisza, Witowa , Koscieliska ,) jak również z Bańskiej, Murzasichla,

Klikuszowej  a nawet Libiąża, Młoszowej i Pionek.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Krzysztof Obrochta z Cichego przed  Łukaszem Styrczulą z Ratułowa i Marcinem Obrochtą z Cichego.

 

Odbył się również konkurs przenoszenia ciężarów w którym zwyciężył Andrzej Jarząbek z Bańskiej Wyżnej.

Ogólnie była dobra muzyka i świetna zabawa, a aura była jakby na zamówienie. Wszędzie dookoła  były burze z opadami a na Siwej Polanie  ani kropli deszczu.

Organizatorzy tego udanego festynu już teraz  zapraszali wszystkich za rok, na kolejne „Święto Lasu", (które jak co roku  odbędzie  się 15 sierpnia).

 

Pełna lista wyników z imprezy w załączeniu. Więcej zdjęć dostępnych jest tutaj.