Lista aktualności Lista aktualności

MISTRZOSTWA W ZRYWCE

XIV MISTRZOSTWA PODHALA W ZRYWCE DREWNA JUŻ ZA NAMI

Zainicjowana przed 13 laty rywalizacja najlepszych zrywkarzy Podhala cieszy się coraz większym zainteresowaniem publiczności jak też osób startujących w tych zawodach, na co dzień wykonujących prace leśne. Tegoroczna edycja Mistrzostw zgromadziła na starcie 16 zespołów wozackich, złożonych z wozaka i konia. Zadaniem takiego zespołu było przeciągnięcie kłody drewna, jej załadunek, przewiezienie oraz zrzucenie jej po dotarciu na metę. To konkurencja niebezpieczna, wymagająca ogromnej sprawności i pełnej współpracy wozaka i konia. Jedynie w trakcie tego typu rywalizacji osoby postronne mogą zobaczyć na czym polega praca takiego zespołu, gdyż na powierzchniach roboczych w lesie zabrania się wchodzenia osobom postronnym.

Zwycięzcami XIV Mistrzostw Podhala w Zrywce Drewna zostali:

I miejsce             -              Marian Kuchta z Łopusznej

II miejsce            -              Maksymilian Fryźlewicz z Nowego Targu

III miejsce          -              Mateusz Fryźlewicz z Nowego Targu

 

Wyłoniono także najlepszego wozaka spośród zawodników pracujących w Zakładach Usług Leśnych wykonujących prace na terenie Nadleśnictwa Nowy Targ. Okazał się nim Wojciech Jarząbek.

Nagrodą dla zwycięzców były ufundowane przez Nadleśniczego puchary oraz 1,5 m3 opału iglastego a także liczne nagrody od sponsorów.