Lista aktualności Lista aktualności

Piknik Edukacyjny

PIKNIK EDUKACYJNY PPWSZ PT. „JAJKO MĄDRZEJSZE OD KOKOSZKI”

W niedzielę 5 października w Parku Miejskim odbył się Piknik Edukacyjny pod hasłem „Jajko mądrzejsze od kokoszki". Organizatorem imprezy była Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu. Partnerem imprezy -  Nadleśnictwo Nowy Targ.

Wczorajsze niedzielne popołudnie było wyjątkowo ciepłe i słoneczne dlatego impreza była licznie odwiedzana przez całe rodziny. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji m. in. pokazy ratownictwa, występy zespołów regionalnych, kreatywne zajęcia plastyczne, kącik chemiczny, pokazy psich umiejętności. Nie zabrakło też konkursów i zabaw ruchowych.

Nasze nadleśnictwo przygotowało namiot edukacyjny, pełen atrakcji dla każdego. Najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, a trochę starsi rozwiązać leśną krzyżówkę i spróbować swoich sił w quizie z wiedzy o lesie. Dla każdego nadleśnictwo przygotowało drobne upominki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także sadzonki drzew leśnych, które były rozdawane uczestnikom konkursów. Mamy nadzieję, że podobny piknik edukacyjny uda się powtórzyć za rok.