Lista aktualności Lista aktualności

Rabka Festival w lesie

Już po raz kolejny uzdrowisko Rabka zrobiło się pomarańczowe dzięki trwającemu w dniach 10 – 13 lipca międzynarodowemu festiwalowi literatury dziecięcej „Rabka Festival”. W tym roku przewodnim tematem była otaczająca nas przyroda, w związku z tym Nadleśnictwo Nowy Targ chętnie włączyło się w organizację tego wyjątkowego festiwalu.

Podczas oficjalnego otwarcia tegorocznej edycji w rabczańskim parku dzieci posadziły podarowane przez leśników oraz innych darczyńców drzewa. Jako, że festiwal ma nie tylko bawić ale i uczyć, podczas sadzenia kilka słów o młodych drzewkach powiedział Pan Janusz Krywult – zastępca nadleśniczego. To nie był koniec naszego udziału w festiwalu. Wszyscy wiedzą, że las jest niewyczerpalną inspiracją wszelkiej twórczości, ale żeby o czymś pisać trzeba najpierw to poznać. Wszystkim chętnym lepsze zrozumienie lasu zaproponowaliśmy podczas wycieczki na ścieżkę edukacyjną w leśnictwie Rabka. Sądzę, że zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy wspólnego odkrywania leśnych tajemnic wyszli z lasu zadowoleni, z głowami pełnymi ciekawej wiedzy i oby wiedza ta poszła nie tylko w las ale i w świat.

W ostatni dzień festiwalu jeszcze raz gościliśmy jego uczestników na Krzywoniu. W wiacie ogniskowej miało miejsce spotkanie z Panią Barbarą Gawryluk. Gośćmi specjalnymi były psy pracujące w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym wraz ze swoimi opiekunami, ponieważ Pani Barbara opowiadała o swojej ostatniej książce, której bohaterem jest właśnie taki pies. Sama autorka dziękując za spotkanie wyraziła swoje zadowolenie z tak nietypowego miejsca, przecież zwykle spotkania autorskie to domena bibliotek, a to odbyło się w przecież w lesie…

Kolejny Rabka Festival przeszedł do historii, sądzimy jednak, że po tak owocnej tegorocznej współpracy jeszcze nie raz uda nam się z jego organizatorami zapisać kolejną jej kartę.