Lista aktualności Lista aktualności

XI Mistrzostwa Podhala w zrywce konnej

Przy niesamowitym upale pomimo przesunięcia czasu rozpoczęcia zawodów na godzinę 1730  16 leśnych ludzi i 16 koni wystartowało do konkurencji zrywki drewna. Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami i okrzykami dopingowała wozaków i konie które w tym upale były trudne do precyzyjnego załadunku.

W tym roku pierwsze miejsce zajął Pan Truty z Ostrowska, II Pan Fryźlewicz z Nowego Targu, III Pan Kuchta z Łopusznej IV Pan Jan Wróbel z Nowego Targu pracownik Zakładu Usług Leśnych z leśnictwa Gorce. Walka była zacięta do końca zawodów o czym świadczy, że 4 pierwszych zawodników zmieściło się w 15 sekundowym przedziale.

Nagrody w tej konkurencji wręczali tradycyjnie prof. Marian Tischner jako pomysłodawca, Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowy Targ Roman Latoń oraz gospodarz stadniny koni w Łopusznej Pan Stanisław Buła. Oprócz nagród rzeczowych, trzech pierwszych otrzymało puchar Nadleśniczego a do 6 miejsca pamiątkowe dyplomy. Puchar dla najlepszego Zakładu Usług Leśnych w zrywce konnej przypadł Panu Janowi Wróbel zeszłorocznemu laureatowi. Dyplomy pamiątkowe otrzymał również Pan Baraniak jako najstarszy uczestnik zawodów, który startował w każdej edycji czyli 11 razy.

Organizatorzy zapraszają za rok w pierwszą niedzielę sierpnia. Festyn konny w Łopusznej w przyszłym roku będzie bogatszy o konkurencję rangi mistrzostw Polski.  Zapraszamy również zrywkarzy z całej Polski – organizator daje możliwość skorzystania ze stajni dla koni. Górale podhalańscy chętnie sprawdzą swoje umiejętności z góralami Żywieckimi i Bieszczadzkimi.

Szczegółowe wyniki niedzielnych zawodów:


1. Marian Truty - koń Miluś
2. Max Fryźlewicz - Dudek
3. Marian Kuchta - Astor
4. Jasiek Wróbel - Bandzior
5. Max Fryźlewicz - Quo vadis
6. Janusz Siaszkiewicz - Kuba
7. Czesław Truty - Huragan
8. Paweł Kołat - Jawor
9. Henryk Wróbel - Misiek
10. Wojciech Jarząbek - Rysiek
11. Adam Czubernat - Bastek
12. Ludwik Szlembarski - Tytan
13. Damian Gucwa - Gniady