Lista aktualności Lista aktualności

ZNAMY FINALISTÓW VI EDYCJI KONKURSU PRZYRODNICZEGO „POZNAJMY NASZE LASY I OJCZYSTĄ PRZYRODĘ”

3 kwietnia 2019 roku był kolejnym dniem zmagań o statuetki sowy i triumf w VI edycji Konkursu „Poznajmy nasze lasy i ojczysta przyrodę. W wytypowanych szkołach pojawili się leśnicy by przeprowadzić w nich etap rejonowy Konkursu organizowanego wspólnie przez Nadleśnictwo Nowy Targ i Krościenko. Uczestniczące w nim dzieci musiały nie tylko wykazać się umiejętnością rozpoznawania przedstawicieli rodzimej fauny i flory ale również znajomością wielu fachowych pojęć z dziedziny leśnictwa, łowiectwa, geografii regionu. Tegoroczny test był bardzo trudny, chętnych sprawdzenia swoich sił zapraszamy do rozwiązania. Zamieszczamy go poniżej.

W tym roku swoją wiedzę przyrodniczą postanowiło sprawdzić 1099 dzieci uczących się w 74 szkołach Podhala, Orawy i Spisza.  Spośród nich po właśnie zakończonym etapie, do finału awansowało 30 dzieci. Z każdego z dziesięciu konkursów rejonowych awans otrzymała trójka najlepszych uczniów.

Tegoroczny finał odbędzie się 22 maja 2019 roku o godzinie 10:00 w Restauracji Rancho-LOT znajdującej się tuż obok rezerwatu Bór na Czerwonem.

Listę finalistów publikujemy w załączniku.