Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs ,,Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę" Edycja 8. Za nami etap szkolny

Pandemia nie jest dobrym czasem do organizowania Konkursów. Przekonaliśmy się o tym w ubiegłym roku, gdy musieliśmy zakończyć konkursową rywalizację po pierwszym etapie. Mamy nadzieję, że ten rok będzie pod tym względem łaskawszy i już za dwa miesiące poznamy najlepszych spośród uczniów, mających odwagę przystąpić do rywalizacji o miano najlepszego młodego przyrodnika Orawy, Podhala i Spisza. Tegoroczna, ósma edycja Konkursu przejdzie do historii jako ta, do której zgłosiła się rekordowa liczba szkół, reprezentowanych przez niemal 800 uczniów. To tylko liczby, które jednak nas organizatorów bardzo cieszą.

28 września 2021 był dniem, w którym szkolne komisje konkursowe przeprowadziły etap szkolny. Jego zadaniem było wyłonienie na podstawie testu dostarczonego przez nadleśnictwo, troje uczniów, którzy zakwalifikowali się do kolejnego, rejonowego etapu rywalizacji. Etap ten przeprowadzą wspólnie z nauczycielami, leśnicy w wytypowanych szkołach. Odbędzie się on 26 października. Jego zadaniem będzie wyłonienie najlepszych młodych przyrodników awansujących do finału, który odbędzie się w Nowym Targu 25 listopada 2021 roku. Na zwycięzców finałowej rywalizacji czekają już statuetki sów, będące główną wygraną w Konkursie.

Lista zakwalifikowanych do etapu rejonowego dzieci oraz termin i adresy szkół, w których zostanie przeprowadzony etap rejonowy wszyscy zainteresowani znajdą w załącznikach poniżej. Kto chce może samodzielnie rozwiązać test, który pisali uczestnicy w szkołach, potem na podstawie klucza go ocenić i porównać osiągnięty wynik, do wyników najlepszych uczniów.

Życzymy powodzenia w jego rozwiązaniu. Zwłaszcza tym spośród rodziców, którzy zdecydują się na rywalizację z własnymi (już sporo wiedzącym) dziećmi.

Darz Bór