Wydawca treści Wydawca treści

Lekcje terenowe

Wycieczki do lasu jest najlepszą formą poznawania przyrody, zwłaszcza jeśli w jej trakcie leśniczy odpowie na każde pytanie uczestników takiej lekcji.

Przyrodnicza lekcja terenowa jest niczym innym jak krótką wycieczką do lasu, ale w towarzystwie leśnika. Zachęcamy do korzystania z tego typu zajęć, ponieważ umożliwiają one uczestnikom na bezpośredni kontakt z przyrodą i pozwalają prowadzącym zajęcia reagować na pojawiające się spontanicznie reakcje i pytania uczestników zajęć pojawiąjące się pod wpływem tego co się w konkretnym momencie widzi. Widzi się natomiast o wiele więcej niż w budynku szkoły. Nie często młodzież ma okazję zapytać o coś bezpośrednio leśnika. Poziom i tematykę przekazywanej w trakcie pobytu w lesie wiedzy dostosowujemy do wieku adresatów, panującej pory roku i zjawisk obserwowanych w przyrodzie trakcie lekcji. Najczęściej decydują o tym prowadzący zajęcia leśnicy, jednak na prośbę opiekunów grup lub samych uczestników bardzo często dostosowujemy poruszane treści do bieżących potrzeb i przerabianych w  szkole tematów.

Zainteresowanych rezerwacją lekcji odsyłamy do Regulaminu udziału w zajęciach z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej w Nadleśnictwie Nowy Targ, który znajdziecie tu:

https://nowytarg.krakow.lasy.gov.pl/oferta-edukacyjna#.YlrzdNPP1PY