Wydawca treści Wydawca treści

LEŚNA ŚCIEŻKA EDUKACYJNA ROWEROWO-PIESZA RABA WYŻNA – BIELANKA

LEŚNA ŚCIEŻKA EDUKACYJNA ROWEROWO-PIESZA RABA WYŻNA – BIELANKA

 

Na ścieżce znajduje się 12 przystanków. Każdy z nich poświęcony jest innemu zagadnieniu przyrodniczemu, leśnemu, lub historycznemu. Tematyka wybranych zagadnień została opracowana we współpracy z młodzieżą Gimnazjum w Rabie Wyżnej. Do Ścieżki został wydany Przewodnik, który jest przekazywany nieodpłatnie zainteresowanym osobom. Folder ten można również pobrać z naszej strony internetowej (http://www.nowytarg.krakow.lasy.gov.pl/prezenty).

Aby rozszerzyć  możliwości korzystania ze ścieżki edukacyjnej, słupki poszczególnych przystanków zostały zaopatrzone w kody QR (z ang. QR Code czyli Quick Response Code).   Dzięki nim użytkownicy smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu mogą uzyskać informację  prezentowaną przez każdy z przystanków.

Kody QR oraz powiązanie z nimi treści  zostały przygotowane przez pracowników nadleśnictwa przy pomocy darmowego generatora z serwisu QR online. Opis przystanków jest identyczny z tym zawartym w folderze.

Aby skorzystać z kodów QR należy posiadać odpowiednie urządzenie mobilne z dostępem do Internetu (za transfer danych mogą być pobierane przez operatora opłaty) oraz aplikację do odczytu Kodów QR (np. QR ONLINE, QRZilla).

Ścieżka prezentowana jest również w serwisie "Czas w las"

Regulamin