Wydawca treści Wydawca treści

Spotkania z przyrodą

„4 pory roku” – zapraszamy na cztery tematyczne spotkania z przyrodą do lasów Nadleśnictwa Nowy Targ. Są one prowadzone przez leśników. Spotkania te mają na celu pokazanie piękna otaczającej nas przyrody, zwrócenie uwagi na zjawiska w niej występujące i wyjaśnienie zagadnień związanych z gospodarka leśną.

Spotkania są otwarte, zapraszamy zarówno grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne. Plan spotkań obejmuje:

·         Lato – „Spotkanie z rosiczką" – zapraszamy na ścieżkę edukacyjną w rezerwacie „Bór na Czerwonem", gdzie dzięki specjalnym podestom można oglądać torfowisko wysokie.

·         Jesień – „Zapraszamy w Gorce" – ścieżka edukacyjna „Krzywoń" w Rabce – Zdroju zaprasza na jesienny spacer po kolorowej buczynie i wspólne polowanie na rydze.

·         Zima – „Śpiąca tatrzańska przyroda" – zapraszamy do Ośrodka Edukacji Leśnej „Leśnik" na zajęcia edukacyjne oraz w jego otoczenie na wspólne poszukiwanie tropów dzikich zwierząt.

·         Wiosna – „Po co leśnik sadzi drzewa?" – zapraszamy na ścieżkę edukacyjną „Raba Wyżna – Bielanka"  na wiosenną przejażdżkę rowerem, zwiedzanie szkółki leśnej i podglądanie pracy leśnika.

Dokładne daty spotkań będziemy zamieszczać na bieżąco na naszej stronie internetowej.