Wydawca treści Wydawca treści

Zielone Szkoły

Oferta edukacyjna Zielone Szkoły jest skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej. Prowadzącym zajęcia są leśnicy Nadleśnictwa Nowy Targ oraz nauczyciele i opiekunowie, którzy przyjeżdżają z grupami na kilkudniowy pobyt.

Program zajęć jest ustalany z opiekunem przed przybyciem grupy. Jest on zależny od wieku i poziomu zainteresowania uczestników. Wszystkie szczegóły są ustalane przed przyjazdem z pracownikiem nadleśnictwa zajmującym się edukacją.

Na życzenie organizatora istnieje możliwość zamówienia na terenie ośrodka pełnego wyżywienia dla uczestników. Na terenie ośrodka znajduje się również miejsce ogniskowe.

Tematyka zajęć jest ustalana przed przybyciem grupy.

Organizujemy:

·         Warsztaty i spotkania z leśnikami w Ośrodek Edukacji Leśnej „Leśnik" i w innych obiektach edukacyjnych na terenie nadleśnictwa (tematy związane z gospodarką leśną i ochrona lasu, po co ścinamy drzewa?),

·         Zajęcia terenowe,

·         Gry i zabawy terenowe,

·         Zajęcia plastyczne,

·         Ogniska, konkursy,

·         Projekcje filmów o tematyce leśnej i przyrodniczej,

Oferujemy również pomoc w organizacji jednodniowych wycieczek do Tatrzańskiego, Babiogórskiego i Gorczańskiego Parku Narodowego, wycieczek po Zakopanem i okolicach oraz warsztatów tematycznych. Proponujemy także możliwość zorganizowania spotkań z „ciekawymi gośćmi".

W sprawie rezerwacji i szczegółów dotyczących zajęć edukacyjnych prosimy o kontakt z Janem Szpernogą tel.: 602 194 861, mail: edukacja.nowytarg@krakow.lasy.gov.pl.