Wydawca treści Wydawca treści

Zielone Szkoły

Oferta edukacyjna Zielone Szkoły jest skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej. Prowadzącym zajęcia są leśnicy Nadleśnictwa Nowy Targ oraz nauczyciele i opiekunowie, którzy przyjeżdżają z grupami na kilkudniowy pobyt.

Oferta edukacyjna Zielone Szkoły jest skierowana do zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej przebywającej dłużej na terenie naszego nadleśnictwa, niezależnie od tego czy grupa nocuje w Ośrodku Edukacji Leśnej prowadzonym przez nadleśnictwo, czy też w innym miejscu. Prowadzącym zajęcia są leśnicy Nadleśnictwa Nowy Targ oraz nauczyciele i opiekunowie, którzy przyjeżdżają z grupami na kilkudniowy pobyt. Program zajęć jest ustalany z opiekunem i zależny od wieku oraz poziomu zainteresowania uczestników. Z uwagi na ograniczony czas, jaki możemy poświęcić młodzieży zwykle leśnik towarzyszy grupom nie dłużej niż 2-3 godziny. Możliwe jest jednak by ten pobyt trwał dłużej, zapewniają to obiekty, które oddajemy do dyspozycji grupy oraz sam las. Częstym dopełnieniem dnia przeznaczonego na leśną edukację jest czas spędzony przy przygotowanym przez leśnika ognisku.

W sprawie rezerwacji i szczegółów odsyłamy do Regulaminu udziału w zajęciach z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej w Nadleśnictwie Nowy Targ, który znajdziecie pod na tej stronie.